Správa datového standardu, zavedení procesu CDE a příprava projektových knihoven, příprava DS pro výběrová řízení, komunikace s dodavateli, validace výstupů dodavatelů.

Primárním úkolem skrývajícím se za zkratkou BIM je jednotná tvorba a správa datových struktur (datových standardů) o stavbách pro projektanty a stavbu, které budou konzistentní, aktuální, úplné a co nejvíce standardizované. Primárně se nejedná o tvorbu 3D projektových modelů nebo tvorbu digitálních dvojčat, toto by mělo být předmětem zájmu společnosti až ve druhém kroku poté, co bude mít společnost zavedený datový standard a procesy tvorby a správy stavebního projektu a projektové dokumentace (společné datové prostředí, CDE). 

V rámci našich služeb pro Vás zajistíme: 
– tvorbu, udržování a sdílení datových standardů pro jednotlivé projekty
– zpracování konceptu CDE, nastavení procesu a projektového knihovny, implementace a provoz SW nástrojů pro CDE
– administraci datových standardů a knihoven a jejich sdílení pro potřeby dodavatelů investičních projektů
– aktualizaci jednotlivých prvků datových standardů a jejich konkrétních elementů negrafickými informacemi, tvorbu a správu šablon knihoven projektů
– validaci vytvořených knihoven prvků dle předepsaného datového standardu projektu
– validaci modelu s předepsaným datovým standardem
– přípravu exportu datového standardu pro potřeby veřejných zakázek.

V případě Vašeho zájmu zajistíme také implementaci a provoz aplikační podpory pro správu datového standardu a všechny výše uvedené služby. Jedná se o moderní a konsolidovaný nástroj BIMmanager, který je možné provozovat jak v cloudu, tak na Vaší dedikované infrastruktuře.

// Ozvěte se nám, rádi zodpovíme Vaše dotazy.

POTŘEBUJETE KONZULTACI?