kybernetická bezpečnost

Phishing jako služba

Náš produkt Phishing jako služba neboli Phishing as a Service je důležitou součástí rozvoje kybernetické bezpečnosti firmy, který prověří nejen security awareness (bezpečnostní povědomí) vašich pracovníků, ale i zabezpečení vaší firmy proti nejčastějšímu druhu kybernetického útoku.

Phishing je metodou sociálního inženýrství, kdy se útočník pokouší vylákat ze své oběti citlivé informace (přihlašovací údaje, hesla, čísla kreditních karet) za pomoci emailové komunikace. Phishingové útoky stojí za téměř 94 % kybernetických útoků, jejichž dopadem je zašifrování společnosti, a proto je nutné v této oblasti nastavit jasná opatření, která pomohou s ochranou společnosti jako celku a budou vylepšovat tzv. „lidský firewall“, který společnost chrání. U phishingu platí zásadní pravidlo, kdy stačí pouze jediný napálený uživatel, aby mohlo dojít k nedozírným následkům, a o to spíše, pokud je tím uživatelem osoba, která má ve společnosti pravomoci nebo privilegia k vykonání operací manipulace s infastrukturou nebo financemi, případně pokud má rozhodovací pravomoci.

Společnosti o svých zaměstnancích, dodavatelích a obecně spolupracovnících zveřejňují více informací, než je nutné, a tyto informace jsou útočníky zneužívány k přípravě kvalitního spear (cíleného) phishingového útoku.

V závislosti na Vašich potřebách a požadavcích Vám naši experti připraví provedení jednorázového testu nebo sady kontinuálních testů a školení, které pomohou zvýšit odolnost vašich zaměstnanců a posílí tak odolnost „lidského firewallu“ Vaší společnosti proti phishingu a spear phishingu.

Phishing as a Service – náš přístup a jeho přínosy

Zjistíte, jak jsou Vaši uživatelé odolní proti útoku typu phishing.Trénujete uživatele, aby dokázali rozpoznat phishing, dříve než ke skutečnému phishingu dojde.

Zjistíte, jak rychle je schopna Vaše organizace reagovat na phishingový útok.

Budete moci lépe připravit školící plán pro Vaše uživatele.

Získáte návrh opatření, která mohou pomoci s eliminací phishingových hrozeb.

Získáte digitální profil Vaší organizace na základě identifikace vašich domén a veřejných adresních rozsahů.

Náš přístup Vám umožní opakování a měření v čase na základě jednoznačně stanoveného postupu.

Pro více informací nás kontaktujte.